Warsztat menedzera

0
Środki masowego przekazu - społecznego komunikowania się o szerokim zasięgu stanowią część naszej kultury, nieodłączny element współczesnego świata. Budowanie współpracy z mediami słusznie staje się więc obiektem zainteresowania instytucji wychowawczych, jakimi są przedszkola. Kluczową kwestią pozostaje jednak umiejętność tworzenia właściwych relacji i swobodnego poruszania się w tym obszarze.
Data dodania:
0
0
„Jesteś do niczego", „Jest pani niekompetentna", „Na twoim miejscu zrobiłabym to inaczej". Kto z nas od czasu do czasu nie słyszy takich lub podobnych zdań? Zwłaszcza dyrektor przedszkola, będący w centrum oddziaływana różnych sił - od zwierzchników przez nauczycieli po dzieci i ich rodziców - od każdej z tych grup narażony jest na głos krytyki, w dodatku często niezależnie od tego, co robi, bo przecież nie da się zadowolić wszystkich.
Data dodania:
0
0
Prawdziwa asertywność to nie zestaw narzędzi, a głębokie przekonanie, ze mamy prawo do realizowania i komunikowania naszych potrzeb, emocji, przekonań i wartości. Asertywność to sposób, w jaki myślimy o sobie i innych. Kiedy już wypracujemy sobie asertywny monolog wewnętrzny i przyznamy prawo do bycia sobą, niezwykle ważne jest, aby nauczyć się również asertywnych technik komunikacyjnych, by móc wyrażać siebie w pełni i z szacunkiem do drugiej osoby.
Data dodania:
0
0
Chociaż najlepsi menedżerowie nie muszą być wcale do siebie podobni - są wśród nich ludzie w różnym wieku, mający odmienne style działania, cele i możliwości - to jednak łączy ich pewien sposób myślenia, obalający konwencjonalne przekonania.
Data dodania:
0
0
Czy jesteśmy w stanie opanować emocje w warunkach stresu i działać skutecznie? Tak, choć nie jest to wcale łatwe. Oto kilka prostych technik pozwalających zrealizować ten cel.
Data dodania:
0

Pages

TELEFONICZNE KONSULTACJE SPECJALISTÓW

Numer telefonu dostępny tylko dla stałych Czytelników „Monitora"

Nasi specjaliści w dziedzinie prawa oświatowego udzielają Państwu porad telefonicznych dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy w godzinach: 9.00–14.00.