Warsztat menedzera

Środki masowego przekazu - społecznego komunikowania się o szerokim zasięgu stanowią część naszej kultury, nieodłączny element współczesnego świata. Budowanie współpracy z mediami słusznie staje się więc obiektem zainteresowania instytucji wychowawczych, jakimi są przedszkola. Kluczową kwestią pozostaje jednak umiejętność tworzenia właściwych relacji i swobodnego poruszania się w tym obszarze.
Data dodania:
„Jesteś do niczego", „Jest pani niekompetentna", „Na twoim miejscu zrobiłabym to inaczej". Kto z nas od czasu do czasu nie słyszy takich lub podobnych zdań? Zwłaszcza dyrektor przedszkola, będący w centrum oddziaływana różnych sił - od zwierzchników przez nauczycieli po dzieci i ich rodziców - od każdej z tych grup narażony jest na głos krytyki, w dodatku często niezależnie od tego, co robi, bo przecież nie da się zadowolić wszystkich.
Data dodania:
Prawdziwa asertywność to nie zestaw narzędzi, a głębokie przekonanie, ze mamy prawo do realizowania i komunikowania naszych potrzeb, emocji, przekonań i wartości. Asertywność to sposób, w jaki myślimy o sobie i innych. Kiedy już wypracujemy sobie asertywny monolog wewnętrzny i przyznamy prawo do bycia sobą, niezwykle ważne jest, aby nauczyć się również asertywnych technik komunikacyjnych, by móc wyrażać siebie w pełni i z szacunkiem do drugiej osoby.
Data dodania:
Chociaż najlepsi menedżerowie nie muszą być wcale do siebie podobni - są wśród nich ludzie w różnym wieku, mający odmienne style działania, cele i możliwości - to jednak łączy ich pewien sposób myślenia, obalający konwencjonalne przekonania.
Data dodania:
Czy jesteśmy w stanie opanować emocje w warunkach stresu i działać skutecznie? Tak, choć nie jest to wcale łatwe. Oto kilka prostych technik pozwalających zrealizować ten cel.

Pages

TELEFONICZNE KONSULTACJE SPECJALISTÓW

Numer telefonu dostępny tylko dla stałych Czytelników „Monitora"

Nasi specjaliści w dziedzinie prawa oświatowego udzielają Państwu porad telefonicznych dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy w godzinach: 9.00–14.00.